Analityk ryzyka kredytowego (K/M)

Miejsce pracy: Magnice

« Back to all job offers

Twój zakres obowiązków

  • weryfikacja i analiza ryzyka aktualnych i przyszłych kontrahentów z Polski i z zagranicy,
  • przyznawanie i administracja portfelem kredytów kupieckich aktualnych i potencjalnych klientów firmy (wywiad gospodarczy, analiza finansowa, kontakty z ubezpieczycielami, ustanawianie zabezpieczeń).
  • monitorowanie i kontrola ryzyka według kryterium finansowego oraz transakcyjnego,
  • udział w rozwijaniu polityki i tworzeniu procedur oceny ryzyka dostawców oraz ryzyka kredytowego,
  • wsparcie w zakresie minimalizacji strat - monitorowanie rozliczeń z dostawcami oraz klientami,
  • sporządzanie wymaganych raportów,
  • zbieranie i archiwizacja informacji potrzebnych do analizy kredytowej.

Nasze wymagania

  • doświadczenie zawodowe w obszarze analizy kredytowej,
  • ukończone studia wyższe, mile widziane kierunkowe z zakresu ekonomii lub finansów,
  • umiejętności analityczne,
  • umiejętność analizy sytuacji ekonomiczno-finansowej podmiotów gospodarczych,
  • wiedza z zakresu prawa handlowego, podatkowego i cywilnego będzie dodatkowym atutem,
  • ogólna wiedza z zakresu rachunkowości,
  • duża samodzielność oraz dbałość o jakość wykonywanej pracy,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. średnio-zaawansowanym,
  • dobra znajomość obsługi pakietu MS Office (Word, Excel).

To oferujemy

  • możliwość nawiązania stabilnej i długotrwałej współpracy,
  • samodzielne i rozwojowe stanowisko pracy, szkolenia przygotowujące do pracy na stanowisku,
  • możliwość realizacji swoich pomysłów i wdrażania nowych rozwiązań,
  • szeroki pakiet benefitów (m.in.: dofinansowanie nauki języków, program zakupów pracowniczych, wsparcie w realizacji sportowych pasji),
  • przyjazna atmosfera pracy - ponad 20% osób czuje się tutaj tak dobrze, że jest z nami dłużej niż 10 lat :)