Młodszy specjalista ds. prawnych - Aplikant (K/M)

« Back to all job offers

Twoje zadania:

  • koordynacja i prowadzenie postępowań z zakresu windykacji sądowej, w tym przygotowywanie projektów pozwów i innych pism procesowych w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym pod nadzorem radców prawnych;
  • prowadzenie rejestru postępowań;
  • ścisła współpraca z Działem Należności i Kredytów Kupieckich w ramach powierzonych zadań;
  • udział w rozprawach z upoważnienia radcy prawnego;
  • bieżąca obsługa prawna i doradztwo prawne w ramach organizacji, w tym zapytań z zakresu rozpatrywania roszczeń z tytułu rękojmi i gwarancji oraz praw konsumenta.

Nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe prawnicze (mile widziana rozpoczęta aplikacja radcowska lub adwokacka);
  • znajomość zagadnień z zakresu prawa cywilnego i postępowania cywilnego;
  • otwartość na nowe zagadnienia;
  • samodzielność w myśleniu i w działaniu;
  • skrupulatność przy wykonywaniu zadań;
  • doświadczenie w powadzeniu spraw windykacyjnych na etapie postępowania sądowego i egzekucyjnego.

To oferujemy:

  • możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego;
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • pracę w młodym, a jednocześnie doświadczonym zespole prawników i prawniczek;
  • szeroki pakiet benefitów (m.in.: dofinansowanie nauki języków, dofinansowanie karty Multisport, imprezy integracyjne);
    • przyjazną atmosferę pracy - ponad 20% osób czuje się tutaj tak dobrze, że jest z nami dłużej niż 10 lat.